holly
29 اسفند 1401 - 01:53

درخواست تروریستی نماینده کنست برای نابودی یک روستای فلسطینی

عضو کنست رژیم صهیونیستی خواستار محو و نابودی شهرک فلسطینی‌نشین حواره در جنوب نابلس شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، یک مسئول صهیونیستی دیگر نیز خواستار محو و نابودی شهرک حواره فلسین شد. «لیمور سون هار»، عضو کنست رژیم صهیونیستی خواستار محو و نابودی شهرک فلسطینی‌نشین حواره در جنوب نابلس شد.

این مقام صهیونیستی در توییتی در واکنش به عملیات موفق تیراندازی در شهرک حواره عنوان کرد که این شهرک اکنون بدون هیچ عذر و بهانه‌ای باید نابود شود و تا زمانی که چنین تصمیمی نگیریم، قتل و کشتار در خیابان‌ها ادامه دارد. او همچنین از شهرک‌نشینان اشغالگر صهیونیست خواسته منتظر دولت ننشینند و خود برای نابودی حواره دست به کار شوند.

قبل از این نیز اسموتریچ وزیر دارایی تندرو رژیم صهیونیستی خواستار تخریب و نابودی شهرک حواره شده بود که این اظهارات موج گسترده‌ای از انتقادات از رژیم صهیونیستی را در سطح بین‌الملل در پی داشته بود.

روز یکشنبه نیز، منابع وابسته به رژیم صهیونیستی از تیراندازی به سمت خودرو شهرک نشینان در نزدیکی حواره در جنوب نابلس در کرانه باختری خبر دادند.

این منابع اعلام کردند که اخباری درباره زخمی شدن شماری بر اثر این تیراندازی مخابره شده است.

پایگاه وای نت رژیم صهیونیستی اعلام کردند که دو نفر زخمی شده و حال یکی از آنها وخیم گزارش شده است.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که مجری عملیات از محل با سلامت خارج شده است.

به گزارش رسانه‌های صهیونیست، عامل این عملیات از فاصله نزدیک به شهرک نشینان شلیک کرده است و محل را ترک کرده است.

منابع فلسطینی اعلام کردند: مبارزان فلسطینی اقدام به تیراندازی مستقیم و از فاصله صفر به خودرو شهرک نشینان کردند که چهار نفر از آنها زخمی شدند که حال دو نفر از صهیونیست‌ها وخیم گزارش شده است.

این عملیات در منطقه بسیار مهمی رخ داده است و همزمان با نشست شرم الشیخ که تشکیلات خودگردان با رژیم صهیونیستی و مصر و اردن و آمریکا در آن حضور دارند، رخ داده است.

این عملیات در مربع امنیتی ارتش رژیم صهیونیستی رخ داده است که از ایست بازرسی حواره تا زعتره را در بر می‌گیرد و در اطراف آن شهرک‌هایی مانند یتسهار و هاربراخا هستند. همچنین مرکز نظامی حواره در این منطقه قرار دارد که ارتش رژیم صهیونیستی از آن استفاده می‌کند. همچنین مرکز بازداشت موقت اسیران فلسطینی و بازجویی این اسیران در این منطقه قرار دارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1101148