holly
13 بهمن 1401 - 19:35

مشارکت ۹۰ میلیارد تومان خیران در مدرسه‌سازی گلستان

مدیرکل تجهیز و نوسازی مدارس گلستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۹۰ میلیارد تومان خیران در امر مدرسه‌سازی و تجهیز مدارس در استان گلستان مشارکت کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، وحید فراهی ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از 1100پروژه آموزشی ورزشی کشور، اظهار داشت: 15 طرح آموزشی با 120 میلیارد تومان اعتبار در استان گلستان به بهره برداری رسید یا ساخت آنها آغاز شد.

وی تصریح کرد:از این 15طرح، 10 پروژه به بهره‌برداری رسید که 70 کلاس درس تحویل دانش آموزان استان گلستان شد و ساخت 5طرح هم ساخت آن آغاز شد .

فراهی افزود: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 90 میلیارد تومان خیران در امر مدرسه‌سازی و تجهیز مدارس مشارکت کرده‌اند.

مدیرکل تجهیز و نوسازی مدارس گلستان با اشاره به به بهره برداری مدرسه خیّرساز روستای کلاجان قاجار گرگان تاکید کرد : این مدرسه خیّرساز (زنده یاد مسعود محمدی) 3 کلاسه است و در زیر بنای 300 مترمربع  با 4 میلیارد تومان هزینه و با مشارکت دولت به بهره برداری رسید.

فراهی تصریح کرد:طرح جمع آوری کانکس‌ها با جمیعت دانش‌آموزی کمتر از 10 دانش آموز را دنبال می‌کنیم که بیشتر این کلاس ها در مناطق عشایری گنبدکاووس ومراوه تپه قرار دارند وقرار است در چهار ماه آینده این کانکس ها برداشته وکلاس های مستحکم جای آنها ساخته شود.

استاندار گلستان هم در این مراسم گفت :خیران گام های بلندی در امر مدرسه سازی در استان گلستان برداشته‌اند باید مسیر را ایجاد کنیم و با ایجاد جمع سپاری خیر کارهای بزرگی در امر مدرسه سازی انجام دهیم .

علی محمد زنگانه تصریح کرد: انتظار داریم این پویش و یا سامانه جمع‌سپاری خیران به زودی راه اندازی شود تا اعتبارات خرد در کنار هم بتوانیم اعتبار بزرگ را ایجاد کنیم.

وی به فعالیت‌های دولت هم اشاره کرد و گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون 890 میلیارد تومان در نوسازی و تجهیز مدارس کار شده ‌که با 400 میلیارد تومان، 54 طرح آموزشی ورزشی ساخته شده است .

استاندار گلستان ادامه داد: افزایش مشارکت خیران، اجرای محرومیت‌زدایی 50 طرح با اعتبار 260میلیارد تومان، ایجاد آسفالت و محوطه‌سازی در مدارس و استانداردسازی وسایل گرمایشی  مدارس که مجموع آنها حدود 800 میلیارد تومان است.

انتهای پیام/581

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1015649