holly
09 آذر 1401 - 17:38

«ابوالغیط» اقدامات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان را محکوم کرد

دبیر کل اتحادیه عرب تشدید تجاوزات سازمان یافته رژیم صهیونیستی علیه شهروندان فلسطینی در کرانه باختری را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «احمد ابو الغیط» دبیر کل اتحادیه عرب تشدید تجاوزات سازمان یافته رژیم صهیونیستی علیه شهروندان فلسطینی در کرانه باختری را محکوم کرد و درباره عواقب کشتار فلسطینان هشدار داد.

دبیر کل اتحادیه عرب از جامعه بین الملل خواستار مداخله برای حمایت از فلسطینیان و توقف ماشین کشتار صهیونیست ها علیه ملت فلسطین شد.

وی افزود: سیاست اعمال فشار به ملت فلسطین و سلب حقوق و محرومیت فلسطینیان از تشکیل کشور منجر به تشدید خطرناک اوضاع خواهد شد.

پیش از این نیز «جمال رشدی» سخنگوی دبیر کل اتحادیه عرب تاکید کرده بود که اگر تشدید بی وقفه اقدامات مسئولان رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین در سایه روی کار آمدن کابینه تندرو، متوقف نشود، منجر به انفجار اوضاع خواهد شد.

این در حالی است در حملات بامداد روز سه شنبه نظامیان صهیونیست به کرانه باختری سه جوان فلسطینی به شهادت رسیدند. نظامیان صهیونیست امروز به شهرک بیت امر در نزدیکی الخلیل یورش برده و به سوی فلسطینی‌ها تیراندازی کردند. وزارت بهداشت فلسطین با صدور بیانیه ای در این باره اعلام کرد در جریان این یورش، «مفید اخلیل» جوان فلسطینی که از ناحیه سر زخمی شده بود، در اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسید.

در جریان تیراندازی نظامیان صهیونیست در منطقه بیت ریما در نزدیکی رام الله نیز دو برادر فلسطینی به نام‌های «جواد عبدالرحمن عبدالجواد ریماوی» (۲۲ ساله) و «ظافر عبدالرحمن عبدالجواد ریماوی» (۲۱ ساله) به شهادت رسیدند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 890449