holly
13 بهمن 1401 - 22:51

نخبگان برای تبیین جایگاه دینی و قانونی حجاب وارد میدان شوند

ری- رئیس جمهور گفت: نخبگان برای تبیین جایگاه دینی و قانونی حجاب وارد میدان شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی شامگاه پنج شنبه در دیدار علما و روحانیون شهرری اظهار داشت: نخبگان برای تبیین جایگاه دینی و قانونی حجاب وارد میدان شوند.

وی به وضعیت سند ۲۰۳۰ در دولت سیزدهم که از سوی یکی از حاضرین مطرح شد، اشاره کرد و بیان داشت: موضوع توقف اجرای سند ۲۰۳۰ در دولت قبل با تاکید رهبر معظم انقلاب در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده بود، اما به دستگاه‌ها ابلاغ نشده بود و اولین اقدامات دولت سیزدهم ابلاغ توقف اجرای این سند به دستگاه‌های اجرایی بود و بنده نیز در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل صراحتاً در قبال آن موضع گرفته و اعلام کردم ما در جمهوری اسلامی ایران سند تحول بنیادین داریم و قطعاً بر همان مبنا عمل خواهیم کرد.

رئیس جمهور با اشاره به اغتشاشات اخیر گفت: اغتشاشات اخیر یک جنگ ترکیبی تمام عیار علیه ملت و نظام بود و دشمن به بهانه حجاب تهاجم عظیمی علیه باورهای مردم تدارک دیده بود که شکست خورد و مردم مثل همیشه نشان دادند که پای آرمان‌های نظام و انقلاب ایستاده اند.

رئیسی در خصوص نقش روحانیون و علما در پروژه‌های شایعه سازی و ناامیدی در جامعه دشمنان افزود: تبلیغ دین و ارزش‌های الهی همواره با مشکلات و سختی‌ها مواجه بوده است، اما پروردگار در مصادیق متعدد در صدر اسلام نبی مکرم اسلام (ص) را تنها به از خود و نترسیدن از فضاسازی‌ها توصیه و امر فرموده است باید بدانیم که هدف شایعه‌سازان تبدیل امید به یأس در جامعه است و افشای ماهیت آنان از سوی روحانیون ضروری می‌باشد.

رئیس جمهور بر اهمیت موضوع فرهنگی تاکید کرد و اظهار داشت: توجه به مسائل اقتصادی و معیشتی مردم، نباید دولت را از توجه به موضوعات مهم فرهنگی غافل نکند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1015902